8.8.2017 „Serce Jezusa dla nieprawości naszych starte – zmiłuj się nad nami”

8.8.2017 „Serce Jezusa dla nieprawości naszych starte – zmiłuj się nad nami”

Nabożeństwo wynagradzające za zgorszenia – adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Pieśń na wystawienie

„Każde otrzymane dobro i dary doskonałe pochodzi z góry, od Ojca Świateł, w którym nie dochodzi do żadnych zmian. On zrodził nas, abyśmy byli pierwocinami Jego stworzeń”  (Jk 1,17-18) Oto stajemy przed Twoim Obliczem, Jezu ukryty w Eucharystii. Bądź uwielbiony, Pierworodny wobec każdego stworzenia. Wędrując z Wiślicy na Jasną Górę łączymy się dziś duchowo z ludami Oceanii. Wielu naszych rodaków także wyemigrowało do Australii. Duchowy rozwój tych narodów naznaczona jest wieloma kulturami i kolonializmem. Głoszenie Słowa Bożego często złączone było tam z ogromem zagrożeń i zgorszeń. 8 sierpnia w kalendarzu Kościoła wspominamy św. Marię MacKillop, pierwszą kanonizowaną z Australii. Jej droga do świętości zrodziła się z dobrego przykładu Mamy, której po latach powiedziała: „Wszystkiego nauczyłam się od ciebie”. Praca wśród dzieci, młodzieży, sierot, biednych rodzin i chorych w hospicjach wymagała od niej ogromnej cierpliwości. Wielokrotnie upokarzana znosiła to z wielką ufnością zawierzając przede wszystkim Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zawsze z męstwem stawała w obronie prawdy i pokrzywdzonych.

Św. Mario z Australii – módl się za nami. Razem z Tobą chcemy polecać Bogu ludy Oceanii, a także błagać Serce Pana Jezusa o przebaczenie wszystkich zgorszeń. Panie udziel pociechy pokrzywdzonym, poślij im bliźnich z pomocą, tak jak posyłałeś św. Marię MacKillop. Zlituj się także Boże nad gorszycielami, daj im łaskę nawrócenia i sposoby do pokuty i zadośćuczynienia.

 

Litania do Serca Pana Jezusa

Tajemnica różańca – Droga krzyżowa Pana Jezusa

„Kto nie bierze swego krzyża i nie naśladuje Mnie, nie jest Mnie godny. Ten, kto znajduje swoje życie, straci je; ten zaś, kto traci swoje życie z Mojego powodu, znajdzie je.” (Mt 10,38-39)

Maryjo, Gwiazdo Morza Wysokiego, oręduj za nami, abyśmy naśladowali Twojego Syna niosąc z godnością krzyże naszego życia.

 Ojcze nasz…, 10 x Zdrowaś Maryjo…

Pieśń: Przed tak wielkim…

Błogosławieństwo

Apel jasnogórski

Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę

Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach

Jeśli masz pytania lub pomysły, albo chciałbyś dostarczyć nam historyczne materiały, zjęcia itp. po prostu do nas napisz

Email
pielgrzymka.kielce@gmail.com

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
178 0.094779014587402