7.8.2017 „Królowo Polski strzeż nas w każdej godzinie”

7.8.2017 „Królowo Polski strzeż nas w każdej godzinie”

Nabożeństwo za Polaków w kraju i na emogracji – adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Pieśń na wystawienie

Kochany nasz Zbawicielu, ucząc w przypowieściach mówiłeś: „Każdy nauczyciel Pisma, gdy staje się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do gospodarza domu, który ze swego skarbca wyjmuje to, co nowe i stare” (Mt 13,52). Maryja, Twoja Błogosławiona Matka, będąc obok Ciebie z latami stawała się Pierwszą Uczennicą, Pośredniczką i Matką Kościoła.

Ty sam, Wiekuisty Boże ukazujesz nam w Niej mądrość Ewangelii, gdy z bogactwa objawienia Pisma Świętego przychodzi do nas „to, co nowe i stare”.  Znaki objawień maryjnych, choć nowe w czasie i miejscach, także otwierają przed nami tę prawdę. Udziel nam Panie, swego Ducha, abyśmy mądrze to rozważali i przyjęli.

Pieśń

W 1877 roku w Gietrzwałdzie koło Olsztyna na Warmii, dwie dziewczynki – Justyna Szafryńska i Barbara Samulowska – widziały i rozmawiały z „Jasną Panią”. Niepokalana zachęcała je do codziennego odmawiania różańca, troski o wiarę, cierpliwej wytrwałości.

Znaczące także są dwie okoliczności tych wydarzeń. Niepokalanie Poczęta mówiła do dziewczynek posługując się językiem polskim. Stąd też na pytanie dziewczynek o losy Polski zachęcała do nadziei i ufności Bogu. Dla Polaków staje się to znakiem pociechy i opieki Tej, którą od wieków nazywamy Królową Polski.

Drugą okolicznością był wiek dziewczynek i wydarzenie ich pierwszej komunii świętej. Wielokrotnie nauczanie Kościoła zwraca uwagę na subtelną więź Eucharystii i różańca, który umacnia w duszy człowieka dary otrzymane podczas Mszy św.

Panie Jezu, nasz Dobry Pasterzu, uwielbiamy Cię i błogosławimy Trójcę Świętą, dziękując za łaskę tego znaku dla Polski.

Pieśń

Tajemnica różańca – Odnalezienie dwunastoletniego Pana Jezusa w Świątyni

Józef i Maryja rozmawiając z Jezusem odkrywają prawdę o Jego dorastaniu i przyszłej drodze życia. Ze swej strony otaczają Go ludzką troską, by doświadczenie życia w domu nazaretańskim przyczyniło się do wypełnienia życia Chrystusa. Równocześnie są otwarci na nową jakość jaką przynosi im życie Syna Bożego, Ich Syna.

Boże wejrzyj na wszystkich Polaków w kraju i na emigracji. Udziel nam łaski naśladowania Świętej Rodziny. Ratuj swą mocą rodziny zagrożone rozbiciem. Obdarz mądrością tych, którzy przygotowują dzieci do pierwszej komunii św.. niech ten największy dar przynosi im szczęście tak jak dziewczynkom Justynie i Basi, z Gietrzwałdu.

Ojcze nasz…, 10 x Zdrowaś Maryjo…

Boże w Trójcy Jedyny, zechciej także przyjąć nasze przebłaganie za grzechy naszych rodaków. Przepraszamy za wszelkie bluźnierstwa i zgorszenia, ulituj się nad nami i wskaż drogę poprawy.

Śpiew Suplikacji

Przed tak wielkim…

Błogosławieństwo

Apel jasnogórski

Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę

Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach

Jeśli masz pytania lub pomysły, albo chciałbyś dostarczyć nam historyczne materiały, zjęcia itp. po prostu do nas napisz

Email
pielgrzymka.kielce@gmail.com

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
178 0.10711097717285