5.8.2019 apel - Dziękuję Tobie, Panie, za to, że zawsze jesteś z nami

 

5.08. (poniedziałek) - Dziękuję Tobie, Panie, za to, że zawsze jesteś z nami.

 

Pieśń:Być bliżej Ciebie chcę (zwr. 1)

 

ZNAK KRZYŻA I POZDROWIENIE

 

Z Ewangelii według św. Mateusza: Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata». (Mt 28, 16-20)

 

Pieśń:Być bliżej Ciebie chcę (zwr. 2)

 

Jak mam cię kochać, kiedy nie rozumiem

Jak Cię zrozumieć, kiedy nie pojmuję kim jesteś.

Jak cię usłyszeć, jeśli nic nie mówisz,

Jak cię mam poznać, skoro nawet nie wiem, czy jesteś.

Jak cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,

Jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego.

- Słowa piosenki z filmu "Kto nigdy nie żył", reż. Andrzej Seweryn

 

Jak spotkać Kogoś kogo nie widać? Jak uwierzyć, gdy pojawia się tak wiele znaków zapytania? Panie Jezu, jakże często moje oczy są przysłonięte ludzką logiką. Szukam Ciebie po swojemu. Niby chciałbym być blisko Ciebie, ale jednocześnie boję się konsekwencji, że Ty tak wiele będziesz ode mnie wymagał. Panie, pomóż mi Tobie zaufać, że Ty poprowadzisz we właściwym kierunku. Wiem, że trzeba stracić, by zyskać. Pielgrzym traci swój wakacyjny wypoczynek, by zbliżyć się do Ciebie. Na szczęście w tym całym pielgrzymim trudzie nie jest sam. Pielgrzymowanie jest piękną metaforą ludzkiego życia. Potrzeba krok za krokiem iść naprzód, razem z siostrą i bratem i razem z Panem Bogiem.

 

Pieśń:

 

Jak to dobrze, że Ty, Panie, jesteś z nami.

Powtarzamy: Panie, jesteś z nami.

 

- Gdy szukamy sensu życia… Panie, jesteś z nami.

- Gdy nie rozumiemy tego, co nas spotyka… Panie, jesteś z nami.

- Gdy giniemy w samotności… Panie, jesteś z nami.

- Gdy gubimy się we współczesnym świecie… Panie, jesteś z nami.

- Gdy nie wiemy co wybrać… Panie, jesteś z nami.

- W modlitwie… Panie, jesteś z nami.

­- W lekturze Pisma Świętego… Panie, jesteś z nami.

- W drugim człowieku… Panie, jesteś z nami.

- W otaczającym nas świecie… Panie, jesteś z nami.

- W sakramentach świętych… Panie, jesteś z nami.

 

Pieśń:

 

 

DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA

 

Tajemnica radosna: Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni.

- To moje i już! Ja sam sobie poradzę! A innym nic do tego!

- Możesz trzymać wszystko dla siebie. Możesz zamknąć się kluczykiem własnego egoizmu. Jednak masz też możliwość zrobić pożytek z tego, co daje Ci Pan. Spójrz na Maryję, która oddaje swój największy Skarb - Jezusa. Ty, jako stworzenie, wszystko otrzymałeś, miej odwagę ofiarować Stwórcy swoje życie. Dlaczego warto? Bo On wie lepiej. Bo Jego wolą jest Cię naprawdę uszczęśliwić. Bo to, co Jemu ofiarujesz, odbierzesz z powrotem jeszcze piękniejsze, jeszcze wspanialsze. Oddaj swoje życie Bogu, a będziesz w szoku.

 

Pieśń:

 

Człowiek patrzy w przyszłość, tak wiele rozmyśla i… nie bardzo wie co ma robić. Na szczęście ma blisko siebie Jezusa, który nieustannie pomaga. Działa przede wszystkim w sakramentach. Każdy sakrament to widzialny znak niewidzialnej łaski, który nie tylko ją oznacza, ale i sprawia. Gdy takiej mocy doświadczamy możemy iść z nadzieją w życie. Tak właśnie w przyszłość patrzył św. Jan Paweł II: Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.

 

Pieśń:

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

 

(opracował ks. Marek Blady)

APEL JASNOGÓRSKI

Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę

Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach

Jeśli masz pytania lub pomysły, albo chciałbyś dostarczyć nam historyczne materiały, zjęcia itp. po prostu do nas napisz

Email
pielgrzymka.kielce@gmail.com

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
178 0.091547966003418