16 KPP 1997

Pielgrzymi nieśli hasło "Zaufajcie Chrystusowi aż do końca" dziękując przede wszystkim za katechezę Jana Pawła II w czasie ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny. Był to czas intensywnej modlitwy, postu i jałmużny ofiarowanej przez pątników za wierność Polski Chrystusowi. Jednocześnie stało się to pielgrzymowanie okazją do pokazania woli wierzącego narodu odrzucającego jakiekolwiek ograniczenia nauczania eligii w szkołach przez formacje polityczne wrogie Kościołowi.

W homilii wygłoszonej w Kielcach biskup ordynariusz przypomniał o zasztyletowaniu w kieleckim klubie studenckim pewnego młodego człowieka i zarazem przestrzegł przed tego typu błędami w przyszłości. Szczególne zadania w budowaniu cywilizacjii miłości wyznaczył pielgrzymom zwracając się do nich w następujących słowach: "Pielgrzymka jest czasem naprostowywania siebie i drugich. Wy pielgrzymi jesteście heroldami przesłania, że Bóg jest Panem człowieka. Jesteście apostołami narodu polskiego, którzy uświadamiają sobie i innym, że kto pokochał nieprawdę, kto zafascynował się mirażami władzy, kto zatopił duszę w majątku, kto przyjemność cielesną postawił na czele dążeń, tego czyny nie są dobre, ten duszę naraził na szkodę."

 

(ks. J. Kubicza, ks. T.Gocel, 25 lat Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę, Kielce 2007, s. 67.)

Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę

Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach

Jeśli masz pytania lub pomysły, albo chciałbyś dostarczyć nam historyczne materiały, zjęcia itp. po prostu do nas napisz

Email
pielgrzymka.kielce@gmail.com

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
178 0.083138942718506